Sürme Cam Balkon

Sürme Cam Balkon

Sürme Cam Balkon


Sürme Cam Balkon

Sürme cam balkon sistemleri, büyük dış mekanlarda ya da geniş ev balkonlarında sürme sistemi ile çalışan camlarla kapalı bir alan yaratma sistemleridir. Sürmeli camların monte edildiği raylı sistemlerin bulunduğu profillerin paslanmaz malzemeden yapılması gerekir. Aksi takdirde raylı sistem zaman içinde hava koşullarından dolayı paslanır ve sürmeli camlar ın yerleştiği profiller paslanarak, sistem çalışmaz.

Sürmeli cam balkon sistemlerinin sürmeli şekilde tasarlanması ile hem açılan camların mekanda ayrıca yer işgal etmemesi, hem de kullanım açısından kolay olması nedeni ile çok tercih edilmektedir. Sürmeli cam sisteminin montaj aşaması da önemlidir. Sürme cam balkon görüş açısını da engellemeyecek şekilde monte edildiği için, camlarda geniş seyir açısı yaratır. Soğuk ve yağışlı havalarda açık hava hissini yaşatan sürmeli cam balkon sistemleri, özellikle çok büyük alanların kapanmasında tercih edilir.

Sürme Cam Balkon Fiyatları

Sürme cam balkon sistemleri her türlü zor ilkim şartına uygun olacak şekilde  dayanıklı malzemelerden tasarlanır. Sürme cam balkon için önemli detay, taşıyıcı rulman ve aksamlarının her birinin paslanmaz malzemeden yapılmış olmasıdır. Sürmeli sistemdeki raylar, cam ölçülerinin doğru alınması, montajın kalitesi gibi her detayın doğru şekilde olması çok önemlidir. Malzemeler kadar montaj aşamasındaki işçilik de kaliteli olmalıdır. Kaliteli malzeme, doğru montaj ile kullanım aşamasında çıkabilecek sorunlar da önceden ortadan kalkacaktır.

Sürmeli cam balkon sistemleri için doğru cam seçimi de önemlidir. Cam ile kaplanacak olan alanda ısıyı içerde tutacak, dış taraftan soğuyu ya da rüzgarı içeriye almayacak, darbelere karşı dayanıklı damperli cam tercih edilmelidir. Özellikle camların takıldığı profiller ve raylı işleyen sürmeli sistemlerin seçimi de  önemlidir.

Sürmeli cam balkon sistemleri, özellikle büyük dış alanların kapatılmasında daha çok tercih edilmektedir. Açık balkon yerine cam ile kaplanan kapalı bahçe tipi alanlar yaratmak, dış mekanlarda açık alanları kış mevsiminde de kullanılacak hale getirmek artık çok daha avantajlı. Her balkona ya da büyük alanlara göre alınan ölçülerle hazırlanan sürmeli cam balkon sistemleri, hayattan daha çok keyif alacağınız size özel  alanlar yaratıyor.

Atalay Cam Sistemleri Sürmeli Cam Balkon konusunda profesyonel çözümler üretmektedir.


Son Yazılarımız

Cam Balkon Modelleri

Her evde, her iş yerinde bazı ürünler kullanılmaktadır. Bu ürünler, çok çeşitli amaçlar için kullanılmaktadır. Cam balkon Modelleri bunlardan […]

Read More

İstanbul Cam Balkon

İstanbul Cam Balkon, Toplu yaşamın kaçınılmaz bir unsur olduğu günümüzde hepimizin müstakil ve bahçeli bir evde yaşamak gibi bir […]

Read More

Cam Balkon Fiyatları

Cam Balkonun Sağladığı Yararlar Nelerdir?
Hiç kuşkusuz özellikle kış aylarında balkonlarımızı kaderine terk ettiğimiz bir gerçektir. İşte bu sebeple balkonları […]

Read More