Plastik Doğrama

Plastik Doğrama

Plastik Doğrama


Plastik Doğrama

Kapı, pencere ve balkon sistemleri kaplamalarında çok fazla tercih edilen malzeme olan plastik doğrama, piyasadaki adıyla PVC, birçok farklı özelliğe sahiptir. Hayatımızın her alanında özellikle cam ve kapı profillerinde yaygın  olarak kullanılan PVC, yani plastik doğrama, oldukça dayanıklı olması ile de ön plana çıkmaktadır.

Cam ve balkon sistemlerinde kullanılan plastik doğrama malzemeler, sağlam olması özelliğinin yanısıra hafif olması ile de tercih edilir. İşlevsel kullanımı ve dayanıklılığı da çok önemlidir. Öncelikle plastik doğrama sistemlerinin dayanıklı olması inşaatlarda da çok fazla kullanılmasına neden olmaktadır.

Plastik doğramanın özellikle ateşe dayanıklı olması konusunda da ev ya da işyerlerinde kaplama yapılacak alanlar için tercih edilir. En yakın rakip olan ahşap doğrama ise oldukça yüksek yanma özelliğine sahiptir. Dekoratif açıdan ahşap doğrama daha fazla ön plana çıksa da, ateşe dayanıklılık konusunda plastik doğrama daha güvenilir olmaktadır.

Palstik doğrama, yani PVC, iklim ve hava şartlarına, çürümeye, korozyona, darbeye ve aşınmaya karşı yüksek oranda dayanıklılığa sahiptir. Bu nedenle açık havada olan alanlar için öncelikli bir tercih nedenidir. Cam doğrama profilleri gibi kullanıldığı alanlarda, yüksek ömre sahip plastik doğrama daha öncelikli olmaktadır. Ahşap doğrama  ise daha kısa ömürlü olmaktadır. Bu açıdan bakıldığında da plastik doğrama daha avantajlıdır.

Plastik doğramanın hafif, sağlam ve tasarım esnekliği özelikleri bir çok uygulamada fiyat olarak da daha avantaj sağlamaktadır. Plastik doğrama  malzemelerinin maliyeti, alüminyum ve ahşap doğrama malzemelerine göre çok daha düşüktür. Bu açıdan özellikle restoran, kafe gibi işyeri olan mekanlarda kapatılacak alanlar için plastik doğrama çok daha fazla tercih edilir. Çünkü aynı zamanda ısı yalıtımı açısından da avantajlıdır. Isının yanısıra ses, nem ve benzeri dış etkenlere karşı gerçek bir yalıtım malzemesi olmaktadır. Tüm bunlar göz önüne alındığında plastik doğrama her konuda daha verimli ve daha avantajlı olmaktadır.

Atalay Cam Plastik Doğrama fiyatları konusunda ekonomik çözümler sunmaktadır.

Atalay Cam Sistemleri Plastik Doğrama (PVC) konusunda profesyonel çözümler üretmektedir.


Son Yazılarımız

Cam Balkon Modelleri

Her evde, her iş yerinde bazı ürünler kullanılmaktadır. Bu ürünler, çok çeşitli amaçlar için kullanılmaktadır. Cam balkon Modelleri bunlardan […]

Read More

İstanbul Cam Balkon

İstanbul Cam Balkon, Toplu yaşamın kaçınılmaz bir unsur olduğu günümüzde hepimizin müstakil ve bahçeli bir evde yaşamak gibi bir […]

Read More

Cam Balkon Fiyatları

Cam Balkonun Sağladığı Yararlar Nelerdir?
Hiç kuşkusuz özellikle kış aylarında balkonlarımızı kaderine terk ettiğimiz bir gerçektir. İşte bu sebeple balkonları […]

Read More